Zvolen: Obnovia pavilón škôlky na Prachatickej ulici, zvýši sa aj jej kapacita


Dátum: 27.03.2023

Obrázok k aktualite Zvolen: Obnovia pavilón škôlky na Prachatickej ulici, zvýši sa aj jej kapacita
Mesto Zvolen obnoví pavilón škôlky na Prachatickej ulici. Zmluvu na základe výsledku verejného obstarávania na zákazku schválili poslanci na pondelkovom rokovaní mestského zastupiteľstva.

Školské zariadenie čaká rekonštrukcia a zároveň sa zvýši aj jeho kapacita. Hovorca mesta Martin Svatuška v minulosti TASR informoval, že samospráva získala vyše 576.000 eur na obnovu z eurofondov. Pripomenul, že zariadenie, ktoré má dnes 96 detí, bude môcť po novom navštevovať o 44 detí viac.


V súčasnosti nevyužívaná časť budovy sa dočká rozsiahlych stavebných úprav. Práce budú zamerané na zateplenie fasády i výmenu plášťa na streche za nový. Súčasťou je aj uzavretie lodžií, nová podlaha i vybudovanie verandy. Všetky tieto opatrenia sú pre zníženie energetickej náročnosti. Práce zahŕňajú aj kompletnú výmenu vykurovacích telies, nový bleskozvod a zmeny v osvetlení v prestavovaných a dostavaných priestoroch. Zmluva na predmet zákazky je v sume 645.892 eur s DPH, zhotoviteľom podľa nej bude detvianska firma Siroň plus.

Dôvodová správa informuje, že verejné obstarávanie vyhlásili v januári tohto roka. Záujemcovia mohli svoje ponuky predkladať do 24. februára, do tohto dátumu ich prišlo osem. Kritériom na vyhodnotenie ponúk bola cena.

Zderoj: TASR

Skočiť na hlavné menu