Zvolen: Materskú školu na Prachatickej ulici obnovia, zvýši sa aj jej kapacita


Dátum: 14.09.2022

Obrázok k aktualite Zvolen: Materskú školu na Prachatickej ulici obnovia, zvýši sa aj jej kapacita
Materskú školu na Prachatickej ulici vo Zvolene čaká rekonštrukcia a zároveň sa zvýši aj kapacita tohto zariadenia. TASR o tom informoval hovorca mesta Martin Svatuška s tým, že samospráva získala vyše 576.000 eur na obnovu z eurofondov.

Pripomenul, že zariadenie, ktoré má dnes 96 detí, bude môcť po novom navštevovať o 44 detí viac. V súčasnosti nevyužívaná časť budovy prejde rozsiahlymi stavebnými úpravami vrátane zateplenia, položenia nových podláh i novej elektroinštalácie. To všetko na prízemí i na poschodí. Kompletne obnovené budú miestnosti na spanie či hranie, umyvárne, toalety, šatne a aj malá telocvičňa. Súčasťou projektu je aj vybavenie učební, pribudnú interaktívne tabule či počítačové vybavenie.

"Pavilón bude zakrývať zelená strecha pokrytá rastlinami, čo pomôže ochladiť priestory pod samotnou strechou a zlepší mikroklímu okolia. Aj touto stavbou tak pokračujeme v našej snahe zmierňovať dosahy klimatickej zmemy," objasnila primátorka Zvolena Lenka Balkovičová.

Podľa Svatušku ďalším krokom v projekte obnovy materskej školy bude podpis zmluvy o poskytnutí nenávratného finančného príspevku z eurofondov. Nasledovať bude verejné obstarávanie na dodávateľa prác, ktoré musia byť ukončené najneskôr do konca budúceho roka.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu