Zrekonštruovaný úsek cesty pri Dolných Orešanoch sprejazdnia 1. septembra


Dátum: 30.08.2023

Obrázok k aktualite Zrekonštruovaný úsek cesty pri Dolných Orešanoch sprejazdnia 1. septembra
Úsek cesty II/502 pri Dolných Orešanoch od hranice Bratislavského a Trnavského kraja po križovatku v centre Dolných Orešian v dĺžke 3,8 kilometra bude sprejazdnený od piatka 1. septembra. TASR o tom informoval odbor komunikácie Trnavského samosprávneho kraja (TTSK).

"Modernizácia cesty napreduje podľa harmonogramu. Dokončený úsek bude sprejazdnený pre osobnú aj autobusovú dopravu. Vzhľadom na to, že stavebné práce priebežne pokračujú medzi Dolnými a Hornými Orešanmi, bude nákladná tranzitná doprava i naďalej odklonená," uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič. Ako doplnil, cena stavebných prác je v sume 3,6 milióna eur, pričom TTSK na tento účel získal nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP).


"Na modernizáciu cesty plánujeme nadviazať ďalším úsekom v dĺžke 4,9 kilometra od Horných Orešian po Smolenice. Kraj v tejto súvislosti podal žiadosť o nenávratný finančný príspevok vo výške takmer piatich miliónov eur," informoval. Počas prvej etapy modernizácie bolo zrealizované odfrézovanie pôvodných asfaltových vrstiev, rozšírenie vozovky v extraviláne Dolných Orešian, výmena priepustov s úpravou krajníc a hydroosev. Počas uplynulých týždňov boli položené nové asfaltové vrstvy a tiež zrealizované zvislé a vodorovné dopravné značenie, vrátane optických psychologických bŕzd. Zároveň boli osadené zvodidlá a vybudované dve autobusové zastávky. Samosprávny kraj pokračuje v modernizácii ďalším úsekom od centra Dolných Orešian po začiatok obce Horné Orešany, pričom celková dĺžka modernizácie predstavuje 5,7 kilometra.

Počas realizácie druhej etapy bude úsek od križovatky v centre Dolných Orešian po začiatok obce Horné Orešany úplne uzatvorený. Osobná doprava bude odklonená cez Košolnú a Suchú nad Parnou a autobusy budú od 4. septembra opäť obchádzať rekonštruovaný úsek po miestnej účelovej komunikácii. Tranzitná nákladná doprava je počas obidvoch etáp odklonená v Modre smerom na Budmerice, Ružindol a Trnavu. Dopravná obslužnosť Dolných Orešian prímestskými autobusmi ostáva nezmenená.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu