Žilina: V meste majú 47 obnovených zastávok hromadnej dopravy


Dátum: 04.12.2023

Obrázok k aktualite Žilina: V meste majú 47 obnovených zastávok hromadnej dopravy
Mesto Žilina má za sebou tretiu etapu modernizácie zastávok mestskej hromadnej dopravy (MHD). Rekonštrukčné práce robili od marca tohto roka, obnovili ich 13. Spolu je tak v meste nateraz zmodernizovaných 47 zastávok. TASR o tom informovala vedúca odboru komunikácie a vzťahov s verejnosťou mestského úradu Katarína Gazdíková.

Rekonštrukčné práce zahŕňali kompletnú výmenu podložia zálivu zastávky, ktorého výšku prispôsobili tak, aby bola bezbariérová. "Zvýšila sa kapacita a priepustnosť zálivov, čím sa skvalitní plynulosť cestnej premávky najmä počas dopravných špičiek. Súčasťou zmodernizovaných zastávok je automat na cestovné lístky, prístrešok, lavička a odpadkový kôš," priblížila Gazdíková. Konštrukcia prístrešku zastávok má neutrálnu antracitovú farbu. "Cestovanie mestskou hromadnou dopravou namiesto využívania vlastných automobilov prispieva k odľahčeniu dopravy a zároveň k zlepšeniu kvality ovzdušia. Preto je naším cieľom zatraktívniť cestovanie MHD jej modernizáciou a investíciou do kvalitných služieb pre cestujúcich," uviedol primátor Žiliny Peter Fiabáne.

Projekt financovali z Integrovaného regionálneho operačného programu vo výške 1.344.000 eur. Zvyšnú časť vo výške 160.000 eur dofinancovalo z rozpočtu mesto.

ZDroj: TASR
Skočiť na hlavné menu