Žiar nad Hronom: Na revitalizáciu vnútroblokov získalo mesto takmer 570.000 eur


Dátum: 28.03.2022

Obrázok k aktualite Žiar nad Hronom: Na revitalizáciu vnútroblokov získalo mesto takmer 570.000 eur
Mesto Žiar nad Hronom získalo na revitalizáciu vnútroblokov centrálnej mestskej zóny nenávratný finančný príspevok vo výške takmer 570.000 eur. V rámci projektu počíta s obnovou štvorice vnútroblokov v centre mesta i s výsadbou zelene. Samospráva o tom informuje na svojej oficiálnej webstránke.

"Revitalizácia sa týka Ulice Š. Moysesa od základnej školy po začiatok námestia vrátane všetkých vnútroblokových priestorov. V rámci projektu sa vysadí zeleň, rôzne druhy tráv, trvalkové záhony, kríky či vysoké dreviny. V medziblokoch pribudnú aj digitálne informačné tabule pre oznamy mestského úradu a osadia sa tu stojany na bicykle," priblížil projektový manažér mesta Miloš Čerťaský.

Projekt počíta s revitalizáciou plochy o výmere 39.410 metrov štvorcových, rekonštrukciou prejdú aj pieskoviská či basketbalové ihrisko. V lokalite budú osadené i nové odpadkové koše a lavičky.

Mesto informuje, že práce si budú vyžadovať výrub viacerých stromov, počíta však s výsadbou novej zelene a ošetrením 143 kusov existujúcich drevín. Vo vnútroblokoch by tak mali pribudnúť nové trvalky, cibuľoviny aj vzrastlé stromy s minimálnou výškou šesť metrov.

Práce na revitalizácii vnútroblokov bude vykonávať mestská spoločnosť Technické služby, začať by mali ešte pred letom. Samospráva chce ešte predtým svoj zámer predstaviť obyvateľom predmetných lokalít a verejnosti, v nasledujúcich týždňoch preto zorganizuje verejné predstavenie projektu.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu