Zelený kríček v Trnave po komplexnej rekonštrukcii sprístupnili verejnosti


Dátum: 08.06.2022

Obrázok k aktualite Zelený kríček v Trnave po komplexnej rekonštrukcii sprístupnili verejnosti
V meste Trnava ukončili rekonštrukciu lokality Zelený kríček, ktorá sa začala minulý rok v máji. Povrchy komunikácií kompletne vymenili, chodník má novú dlažbu, pričom celý priestor je bezbariérový. "Pribudli moderné zastávky a cestujúcich budú o spojoch informovať elektronické tabule. Posedieť sa dá na lavičkách s výhľadom na upravenú zeleň a po zotmení zasvieti nielen nové verejné osvetlenie, ale aj iluminácia pri Galérii Jána Koniarka," uviedla hovorkyňna mesta Majtánová.
ZK1
Prechod zo Sadu Antona Bernoláka smerom na Hospodársku a späť zjednodušila pre chodcov aj cyklistov lávka ponad Trnávku. K dispozícii bude nová pitná fontána a takisto aj verejné toalety. "Zelený kríček zatiaľ funguje v režime predčasného užívania stavby. Ako jediný zatiaľ nie je sprístupnený objekt s verejnými WC. Budova bude otvorená po skolaudovaní a budú sa v nej nachádzať aj komerčné prevádzky. Na tieto nebytové priestory v súčasnosti beží obchodná verejná súťaž," doplnila hovorkyňa mesta.
ZK2
Z takmer 2,5 milióna eur, ktoré si komplexná rekonštrukcia vyžiadala, sa mestu podarilo získať nenávratný finančný príspevok vo výške 1.305.227 eur.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu