Zdravotné stredisko v Štítniku plánujú obnoviť


Dátum: 15.06.2022

Obrázok k aktualite Zdravotné stredisko v Štítniku plánujú obnoviť
Zdravotné stredisko v Štítniku v okrese Rožňava by mali obnoviť a modernizovať, obec vyhlásila výzvu na predkladanie ponúk. Vyplýva to z oznámenia zverejneného vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO). Celková predpokladaná hodnota zákazky je takmer 630.000 eur bez DPH. Spolufinancovaná bude z eurofondov.

Práce majú zahŕňať napríklad zateplenie, realizáciu nového strešného plášťa či výmenu okien a dverí. "Vnútorné stavebné úpravy budú pozostávať z búracích prác a následne z realizácie nových stavebných konštrukcií a infraštruktúry," uvádza sa v oznámení. Na druhom nadzemnom podlaží by malo dôjsť k dispozičnej zmene a novému usporiadaniu bloku hygienických zariadení.

Verejné obstarávanie na tieto práce vyhlásila obec už koncom minulého roka. Ako pre TASR povedal starosta Ladislav Belányi, súťaž z administratívnych dôvodov napokon zrušili. Ponuky tentoraz možno predkladať do 4. júla. "Toto verejné obstarávanie sa týka len stavebných prác, budú ešte ďalšie, pôjde napríklad o vybavenie," dodal.

Čo sa týka rozšírenia poskytovania zdravotnej starostlivosti, podľa jeho slov by v týchto priestoroch mal po novom ordinovať aj stomatológ.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu