VYSOKÉ TATRY: Centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti za viac ako 1 mil. eur už otvorili


Dátum: 04.11.2021

Obrázok k aktualite VYSOKÉ TATRY: Centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti za viac ako 1 mil. eur už otvorili

Po jeden a pol roka trvajúcej prestavbe zdravotného strediska dnes vo Vysokých Tatrách otvorili Centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti. Išlo naň viac ako 1 milión eur. Mesto ho postavilo z eurofondov, príspevku zo štátneho rozpočtu a vlastných zdrojov. Pôvodné priestory boli zväčšené nadstavbou, vďaka výťahu sa budova stala bezbariérovou. Ako pre agentúru SITA povedal primátor mesta Ján Mokoš, nové centrum bude slúžiť nielen miestnym, ale aj tisícom návštevníkom, ktorí sem chodia za turistikou a oddychom.

Budova zdravotného strediska prešla rozsiahlou modernizáciou, ktorá priniesla zníženie jej energetickej náročnosti, a teda aj nákladov na prevádzku. Rovnako sa podľa mesta naplnili požiadavky na zvýšenie dostupnosti a kvality poskytovanej ambulantnej zdravotnej starostlivosti. Rekonštrukciou budovy sa počet ordinácií zvýšil z deväť na 14. Pôsobiť tam budú okrem ambulancií všeobecného lekára pre dospelých, deti a dorast aj viaceré odborné ambulancie a špecialisti. Sú medzi nimi gynekológia, urológia, kožné, očné, ale aj ambulancia plastickej chirurgie a estetickej medicíny či klinickej psychológie. Priestory bude využívať aj poskytovateľ sociálnych služieb. Dopyt pacientov bude regulovaný prostredníctvom objednávacieho rezervačného systému. „Lekári si zaslúžia, aby pracovali v lepších podmienkach a ľudia, ktorí prichádzajú ako pacienti, aby mali lepšie podmienky nielen diagnostiky, ale aj samotného liečenia. Bývalá poliklinika nemala takéto prístrojové vybavenie a už vôbec nie na takej úrovni,“ poznamenal primátor.

Projekt mesto realizovalo z financií z Integrovaného regionálneho operačného programu 2014 – 2020. Mesto získalo nenávratný finančný príspevok z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátneho rozpočtu vo výške viac ako 1 milión eur. Z vlastných zdrojov sa mesto spolupodieľalo piatimi percentami z celkových oprávnených výdavkov.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu