Výkonný podpredseda Timmermans bude na Slovensku diskutovať o zelenej transformácii


Dátum: 02.02.2022

Obrázok k aktualite Výkonný podpredseda Timmermans bude na Slovensku diskutovať o zelenej transformácii
Zajtra a v piatok (3. a 4. 2. 2022) navštívi Slovensko výkonný podpredseda Európskej komisie Frans Timmermans. Počas svojej návštevy bude s tvorcami politík, zástupcami firiem a aktérmi občianskej spoločnosti diskutovať o prechode na klimaticky neutrálne hospodárstvo a o príležitostiach, ktoré tento prechod ponúka Slovensku.

Stretne sa s prezidentkou Slovenskej republiky Zuzanou Čaputovou, premiérom Eduardom Hegerom, ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom a ministrom životného prostredia Jánom Budajom.

Vo štvrtok navštívi výrobný podnik Volkswagen Slovakia, kde sa stretne s vedením podniku a zástupcami odborových zväzov. Neskôr navštívi spoločnosť GA Drilling, kde mu bude prezentovaná inovatívna plazmová vŕtacia technológia na prístup ku geotermálnej energii a následne sa stretne s manažmentom firmy.

Večer sa zúčastní na diskusii za okrúhlym stolom s greenfluencermi, zástupcami mimovládnych organizácií a veľvyslancami klimatického paktu. V piatok bude diskutovať za okrúhlym stolom so sociálnymi a hospodárskymi partnermi o príležitostiach a výzvach Európskej zelenej dohody, o balíku „FitFor55“ a zelenej transformácii na Slovensku a o úlohe kľúčových aktérov pri uľahčovaní zelenej transformácie.
 
Priestor pre médiá:
v piatok 4.2.2022 o 13:15  - spoločná tlačová konferencia výkonného podpredsedu Timmermansa a premiéra Hegera na Úrade vlády SR, registrovať sa môžete na tlačovom odbore Úradu vlády
 
V piatok 4.2.2022 o 14.10 – výkonný podpredseda EK a premiér SR budú diskutovať s mládežou na tému:  Klíma a my: Mladí za zelenú Európu. Médiá sa môžu tohto podujatia zúčastniť za účelom spravodajského pokrytia, záujem avizujte na ingrid.ludviková@ec.europa.eu, prosím nahlasujte sa, fyzické kapacity sú z pandemických dôvodov obmedzené. Podujatie bude hybridne, fyzicky sa bude konať v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave. Naživo ho môžete sledovať aj online na Facebooku Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.
 

Skočiť na hlavné menu