Vranov nad Topľou:V rámci revitalizácie vnútrobloku vysadia viac ako 100 stromov


Dátum: 12.07.2022

Obrázok k aktualite Vranov nad Topľou:V rámci revitalizácie vnútrobloku vysadia viac ako 100 stromov
Viac ako 100 stromov pribudne vo vnútrobloku na Lúčnej ulici vo Vranove nad Topľou. Výsadba je súčasťou projektu revitalizácie priestranstva pri dvoch bytových domoch, na ktorý mesto získalo od Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR nenávratný finančný príspevok vo výške približne 583.000 eur. Potvrdila to pre TASR hovorkyňa mestského úradu Eva Fedorňáková.

"Projekt zahŕňa prestavbu a obnovu existujúceho vnútrobloku pri bytových domoch 819 a 820, opravu existujúceho multifunkčného ihriska, výstavbu nového workoutového a nového detského ihriska pre obyvateľov mesta," uviedla s tým, že súčasťou prác bude tiež obnova spevnených plôch a výmena mestského mobiliára. Vysadenými stromami majú byť javor mliečny, javor horský, čerešňa vtáčia, lieska obyčajná a lipa malolistá.

Celkový rozpočet projektu, ktorého cieľom je predovšetkým zlepšiť environmentálne podmienky, je viac ako 676.000 eur.

Ako Fedorňáková doplnila, mesto sa v uplynulých dňoch zapojilo do podobnej výzvy MIRRI s cieľom regenerovať vnútroblok na Sídlisku II. "V prípade schválenia projektu bude revitalizácia priestoru zahŕňať prestavbu a obnovu existujúceho vnútrobloku, výstavbu nového multifunkčného a workoutového ihriska, fitness a detského ihriska," priblížila. Výdavky na tento projekt by mali predstavovať sumu približne 943.000 eur.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu