Vnútroblok na Ľudovom námestí v Bratislave prinesie viac radosti a bezpečnosti


Dátum: 29.03.2023

Obrázok k aktualite Vnútroblok na Ľudovom námestí v Bratislave prinesie viac radosti a bezpečnosti

Bratislavská mestská časť Nové Mesto dnes odovzdala vnútroblok na Ľudovom námestí, ktorého súčasťou je aj detské ihrisko, stavebníkovi. Do štyroch mesiacov sa z ošarpaného vnútrobloku na Ľudovom námestí stane multifunkčný a bezpečný priestor pre deti aj ich rodičov.

„Vnútroblok na Ľudovom námestí má tie najlepšie roky už za sebou. Park pri ihrisku prešiel rekonštrukciou pred niekoľkými rokmi, no na ihrisko sa už nedostalo. Za štyri mesiace za z tohto priestoru stane bezpečné miesto, ktoré bude spĺňať aj bezpečnostné, estetické aj ekologické požiadavky,“ predstavil hlavné ciele regenerácie starosta Mestskej časti Bratislava – Nové Mesto Matúš Čupka. Tento priestor bol stavebníkovi odovzdaný dnes, 29. marca 2023, práce by mali trvať 4 mesiace a investícia bude vo výške vyše 309 tisíc eur. Povinné spolufinancovanie zo strany mestskej časti je vo výške 5 %.

Cieľom tejto regenerácie je priniesť deťom aj ich rodičom možnosť tráviť čas v kultivovanom, bezpečnom a kvalitnom prostredí. Regenerácia kladie dôraz na ekológiu, zlepšenie vodozádržných a výparných vlastností priestoru. Časť, ktorá sa týka detského ihriska je rozdelená na dve časti. Ihrisko s hracou zostavou a hojdačkami a na lezeckú pyramídu v druhej časti pozemku. Časti sú oddelené rozšírenou dlažobnou plochou tvoriacou ústredný priestor ihriska, kde bude aj picia fontánka. Z tohto centrálneho priestoru bude prístupná aj plocha športoviska s jedným basketbalovým košom.

Všetky sadové úpravy sú navrhnuté na zlepšenie vodozádržných a výparných vlastností riešenej plochy. Výmenou povrchov sa zvýši vodopriepustnosť dopadových a spevnených plôch. Všetky prvky sú navrhované so zreteľom na ekológiu. Herné prvky budú z trvácnych hliníkových profilov so zníženou uhlíkovou stopou a herná vežová zostava bude z recyklovaných materiálov.

Projekt „Regenerácia vnútrobloku – Detské ihrisko Ľudové námestie“ je financovaný z operačného programu IROP - REACT-EU.


 
Skočiť na hlavné menu