Vitajte na Zastúpení Európskej komisie na Slovensku Vladimír Šucha!


Dátum: 03.01.2022

Obrázok k aktualite   Vitajte na Zastúpení Európskej komisie na Slovensku Vladimír Šucha!
Dnes je jeho prvý pracovný deň, no do funkcie nášho šéfa bol Vladimír Šucha menovaný od 1. januára 2022.

Poznáte nového vedúceho? Ak nie, tak čítajte ďalej, radi vám ho predstavíme.
Pán Šucha má rozsiahle skúsenosti v oblasti vrcholového manažmentu a vyzná sa aj v problematike celej rady politík EÚ. Vďaka svojim skúsenostiam a dlhoročnej praxi v európskej a slovenskej diplomacii má najlepšie predpoklady na efektívne riadenie kľúčových politických vzťahov, ako aj na úlohy vedúceho Zastúpenia Komisie na Slovensku súvisiace s komunikáciou a strategickou koordináciou.


Vladimír Šucha bol v roku 2021 hlavným politickým poradcom  Organizácie Spojených národov pre vzdelávanie, vedu a kultúru (UNESCO), kde sa primárne zameriaval na vytváranie globálneho systému využívania vedeckých poznatkov na podporu riadenia spoločenských zmien. Pre Európsku komisiu pracuje už 15 rokov, počas ktorých zastával viaceré funkcie. V roku 2020 pôsobil na Generálnom riaditeľstve pre vzdelávanie a kultúru (EAC) ako osobitný poradca, v rokoch 2014 až 2019 pracoval na pozícii generálneho riaditeľa Spoločného výskumného centra (JRC) a v rokoch 2006 až 2012 bol riaditeľom Generálneho riaditeľstva pre vzdelávanie a kultúru (GR EAC).

Pred tým, než začal v roku 2006 pracovať pre Európsku komisiu, zastával post riaditeľa slovenskej Agentúry na podporu výskumu a vývoja, pôsobil ako hlavný poradca pre európske záležitosti slovenského ministra pre výskum a vzdelávanie a počas rokovaní o členstve Slovenskej republiky v EÚ pracoval aj ako diplomat na Stálom zastúpení Slovenskej republiky pri EÚ.

Skočiť na hlavné menu