V Trnave sa začína obnova Námestia SNP, vyžiada si rozsiahle zmeny v doprave


Dátum: 11.01.2023

Obrázok k aktualite V Trnave sa začína obnova Námestia SNP, vyžiada si rozsiahle zmeny v doprave
Od budúceho týždňa začne v Trnave realizácia dlho očakávaného projektu komplexnej obnovy Námestia SNP v centre mesta. Od pondelka 16. januára si preto vyžiada zmeny dopravnej situácie. Informovala o tom hovorkyňa radnice Veronika Majtánová.

Mesto získalo na tento projekt nenávratný finančný príspevok viac než 1,8 milióna eur z Integrovaného regionálneho operačného programu IROP 2014 – 2022, jeho celková hodnota je takmer 2,8 milióna eur. "Podmienkou je dokončenie tejto investície do 31. decembra 2023, preto sa bude projekt namiesto viacerých etáp realizovať naraz v jednej fáze," uviedla hovorkyňa.


Súčasťou obnovy námestia s parčíkom bude aj oprava historickej technickej pamiatky – mostného prekrytia Trnávky, ktoré je v nevyhovujúcom stave a jeho rekonštrukcia je už nevyhnutná. "Námestie SNP sa po skončení prác zmení z nevzhľadného miesta na konci pešej zóny na príjemný, moderný priestor, kde bude radosť tráviť voľný čas. Zároveň sa námestie prepojí s novo zrekonštruovaným Ružovým parkom," doplnila.

Od 16. januára si práce vyžiadajú uzavretie Rázusovej ulice pre dopravu, vstup budú mať iba vozidlá dopravnej obsluhy - zásobovanie, rezidenti, majitelia a nájomcovia objektov. Na jej konci sa bude dať otočiť, nebude sa na nej parkovať. Ulica Andreja Žarnova (v časti od budovy polície) bude jednosmerná s vjazdom z Hospodárskej ulice. Vajanského ulica bude obojsmerná, avšak neprejazdná v smere na Ulicu Dolné Bašty (k City Arene). Ulica Dolné Bašty bude obojsmerná a prístup na ňu, resp. Orolskú bude možný zo svetelnej križovatky na Hlbokej pri City Arene (okolo amfiteátra). Prístup na Halenársku, Dolnopotočnú a Paulínsku bude z križovatky na Hlbokej pri City Arene. Športová ulica zostáva jednosmerná v smere od Paulínskej na Kollárovu.

"V okolí Námestia SNP bude počas celej doby výstavby vytvorený koridor pre chodcov. Parkovať sa bude dať na parkovisku pri okresnom úrade, na komunikácii spájajúcej Hospodársku s A. Žarnova (pozdĺž parkoviska pri OÚ), kde budujeme 31 priečnych parkovacích miest, na Vajanského či na Paulínskej ulici," doplnila Majtánová.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu