V Rusovciach, Jarovciach a Petržalke postupne modernizujú školy a škôlky


Dátum: 04.06.2022

Obrázok k aktualite V Rusovciach, Jarovciach a Petržalke postupne modernizujú školy a škôlky

Školy a škôlky v bratislavských mestských častiach Rusovce, Jarovce a Petržalka prechádzajú postupnou modernizáciou. Zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) v rámci pravidelných výjazdov skontrolovali stav školských projektov v troch uvedených mestských častiach. V Rusovciach z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) rozšíria základnú školu (ZŠ) o nadstavbu s desiatimi triedami a zrekonštruujú jedáleň. „Kapacita sa zvýši o 144 miest, po novom bude v škole 464 študentov. Nové triedy by sa mali otvoriť v školskom roku 2023/24," skonštatoval predseda BSK Juraj Droba.

V Jarovciach dostanú novú prístavbu bývalé jasle na Trnkovej ulici, pribudnú tu tri triedy a 48 nových miest pre škôlku. „ZŠ v Jarovciach mala pôvodne len prvý stupeň, mestská časť ju však svojpomocne rozšírila o desať tried," priblížil Droba. Ako dodal, tlak na kapacity zo strany obyvateľov však pokračuje, preto starosta Jozef Uhler s poslancami pripravili projekt na novú SMART školu. „Uchádzajú sa o peniaze z výziev v rámci Plánu obnovy a môžu sa spoľahnúť na podporu BSK. Vznikne aj nová telocvičňa, knižnica a pavilón s 10 triedami," doplnil predseda BSK. Zveľadený areál budú môcť mimo času vyučovania využívať obyvatelia a seniorov bude škola pozývať na rôzne vzdelávacie aktivity.

V Petržalke skontrolovali zástupcovia BSK na ZŠ a MŠ Turnianska zrekonštruovanú budovu. „Jedno krídlo sa premenilo na krásnu modernú škôlku a špeciálne pre ňu pribudlo oplotené detské ihrisko," poznamenal Droba. Poslednou navštívenou bola župná Stredná priemyselná škole elektrotechnická Hálova. „Škola má fantastické odborné učebne, fungujúci systém odovzdávania skúseností staršími študentmi a absolventami a mnoho ďalších zaujímavých riešení," uzavrel predseda BSK.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu