V okolí Myjavy začínajú s rekonštrukciou cesty za viac ako 3,7 milióna eur


Dátum: 13.04.2023

Obrázok k aktualite V okolí Myjavy začínajú s rekonštrukciou cesty za viac ako 3,7 milióna eur
Na ceste II/581 spájajúcej Nové Mesto nad Váhom a Myjavu začína spoločnosť Eurovia SK rekonštrukciu dvoch úsekov za viac ako 3,7 milióna eur. V priebehu štyroch mesiacov opravia úseky s celkovou dĺžkou takmer 4 kilometre. Informovala o tom Simona Tančáková zo spoločnosti Eurovia SK.

Rekonštrukčné práce financuje Trenčiansky samosprávny kraj vďaka eurofondom
. „Na úseku cesty II/581 zrekonštruujeme aj most, ktorý je situovaný priamo na vjazde do mesta Myjava a prevádza komunikáciu ponad miestnu cestu III/5811. Na moste sa nachádzajú štyri jazdné pruhy a chodník pre chodcov, jeho rekonštrukcia bude prebiehať v polovičných profiloch a bude pozostávať z výmeny bezpečnostných prvkov a z odvodnenia,“ upozornila Tančáková.

Doplnila, že počas rekonštrukcie zostane premávka zachovaná a aj všetky stavebné objekty sú navrhnuté s prihliadnutím na čo najväčšiu dopravnú priepustnosť na ceste. „Rekonštrukcia si bude vyžadovať aj dopravné obmedzenia ako zníženie povolenej rýchlosti či počtu jazdných pruhov. Premávka bude usmernená dočasným dopravným značením, svetelnou signalizáciou a v prípade potreby aj regulovčíkmi," dodala hovorkyňa spoločnosti Eurovia.

Zdroj: SITA

Skočiť na hlavné menu