V obci Fiľakovské Kováče chcú zrekonštruovať materskú aj základnú školu


Dátum: 04.06.2022

Obrázok k aktualite V obci Fiľakovské Kováče chcú zrekonštruovať materskú aj základnú školu

Budovy materskej aj základnej školy v obci Fiľakovské Kováče v Lučenskom okrese chce zrekonštruovať miestna samospráva. Podľa súťažných podkladov zverejnených vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie je celková predpokladaná hodnota prác pri materskej škole viac ako 114-tisíc eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH) a viac ako 150-tisíc bez DPH eur pri základnej škole. Ako pre agentúru SITA uviedol starosta obce Michal Muránsky, zákazky zamerané na zníženie energetickej náročnosti objektov chce obec financovať prostredníctvom eurofondovej výzvy z operačného programu Ľudské zdroje.

„Na budove základnej školy ide o výmenu strechy, ktorá je v havarijnom stave, plánované je zateplenie, oprava stropu, podláh, obvodových múrov, výmena výplní za izolačné trojsklá a súčasťou je aj prerobenie kúrenia,“ popísal starosta s tým, že u škôlky je to podobné s tým rozdielom, že tam je už strecha nová.

„Ak všetko prejde v poriadku vrátane verejného obstarávania, tak to plánujeme zrealizovať ešte v tomto roku,“ dodal Muránsky s tým, že ak sa to nestihne počas letných prázdnin, tak sa realizácia rozdelí na etapy. Záujemcovia o realizáciu môžu ponuky posielať do 14. júna.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu