V Nemocnici svätého Cyrila a Metoda zmodernizovali ORL prístroje


Dátum: 19.04.2023

Obrázok k aktualite V Nemocnici svätého Cyrila a Metoda zmodernizovali ORL prístroje
Na klinike otorinolaryngológie a chirurgie hlavy a krku Lekárskej fakulty Univerzity Komenského a Univerzitnej nemocnice Bratislava v Nemocnici svätého Cyrila a Metoda zmodernizovali prístroje. Nové zariadenia majú priniesť presnejšie určenie diagnózy a minimalizovanie zdravotných komplikácií pacienta. TASR o tom informovala Eva Kliská, hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB), pod ktorú zariadenie patrí.

"Ide o komplexné zariadenia vybavené modernou vyšetrovacou technikou, ktorú okrem iného tvorí diagnostický mikroskop na vyšetrenie a ošetrenie ucha, flexibilný endoskop na vyšetrenie dutých ORL orgánov, ako je nosová dutina, hltan, hrtan či pažerák, odsávač sekrétov, zariadenie na výplach vonkajších zvukovodov, tympanometer na vyšetrenie funkcie stredného ucha a iné," priblížila.

Štyri nové prístroje stáli 328.000 eur. Nemocnica na ich kúpu využila prostriedky z eurofondov. Umiestnené sú na ošetrovniach a ambulanciách kliniky. "Sú k dispozícii pre ambulantných, ako aj pre hospitalizovaných pacientov, pacientov pred a po operačných výkonoch v režime jednodňovej chirurgie a tiež po rozsiahlych operáciách na hlave a krku. Po ich plnom uvedení do prevádzky, po nutných stavebných úpravách príslušných priestorov bude možné plne využívať všetky funkcie ORL jednotiek," dodala Kliská.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu