TTSK oznámil budovanie novej cyklotrasy, zmluva a cena ešte nie sú zverejnené


Dátum: 10.05.2022

Obrázok k aktualite TTSK oznámil budovanie novej cyklotrasy, zmluva a cena ešte nie sú zverejnené
Počas slávnostného otvorenia Baťovho kanála poklepali zástupcovia miestnych samospráv a predseda Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) Jozef Viskupič základný kameň úseku Moravskej cyklomagistrály medzi Skalicou a Holíčom. Zmluvu ani cenu zatiaľ nezverejnili.

Samospráva plánuje v najbližšom období začať s výstavbou 6,1 kilometra dlhého
úseku Moravskej cyklomagistrály medzi Baťovým kanálom v Skalici a Malou vodnou elektrárňou v Holíči. Vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) zatiaľ nie je zverejnená zmluva s víťazom verejnej obchodnej súťaže. "Zmluva so zhotoviteľom by mala byť zverejnená v najbližších dňoch," uviedol pre TASR Viskupič.

Kraj už zrealizoval verejné obstarávanie na dodávateľa stavebných prác. Zúčastnili sa ho štyria uchádzači a víťazom sa stala spoločnosť z Košíc EUROVIA SK. V zápisnici zverejnenej vo vestníku nie je zverejnená vysúťažená cena. Kraj informoval, že hodnota stavebných prác by mala byť vo výške 900.000 eur. "Zápisnica o vyhodnotení ponúk bude na portáli Úradu verejného obstarávania dostupná po zverejnení podpísanej zmluvy," informoval predseda TTSK.

Samosprávny kraj doplnil, že na realizáciu projektu získal prostriedky z eurofondov. "Sme tesne pred podpisom zmluvy o nenávratný finančný príspevok. Na základe komunikácie s Ministerstvom investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR predpokladáme začiatok výstavby v priebehu júna. Úsek by mal byť hotový najneskôr do ôsmich mesiacov od začiatku výstavby,“ doplnil Viskupič.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu