TRNAVA: Do obnovy areálu Základnej škole na Spartakovskej ulici investuje Trnava viac ako 1,4 milióna eur


Dátum: 20.03.2022

Obrázok k aktualite TRNAVA: Do obnovy areálu Základnej škole na Spartakovskej ulici investuje Trnava viac ako 1,4 milióna eur

Trnava začala s prácami na obnove areálu Základnej školy na Spartakovskej ulici, ktorá je počtom žiakov druhou najväčšou školou v meste. Súčasťou investície bude rekonštrukcia športových povrchov, detského ihriska, j pribudnú aj nové ihriská. Za obnovu areálu zaplatí samospráva viac ako 1,4 milióna eur, väčšinu nákladov pokryje nenávratný finančný príspevok z eurofondov. Dodávateľ prác má na revitalizáciu štyri mesiace.

„V areáli školy vznikne funkčné zázemie na športové aktivity, výučbu detí z materskej školy aj žiakov pod holým nebom, na oddych počas prestávok a v popoludňajších hodinách aj na športovanie a relax pre obyvateľov okolitých domov,“ informovala radnica. Pôvodnú škvarovú bežeckú dráhu nahradí nový bežecký ovál. Samozrejmosťou sú opatrenia na zadržiavanie zrážkovej vody zo športovísk aj plochých striech školy a rozsiahle sadové úpravy.

Spolu s prácami na obnove školského areálu prebieha aj revitalizácia susedného sídliskového priestoru Agátka za 1,7 milióna eur. Súčasťou riešeného územia bude jeho adaptácia na zmenu klímy, riešenie zadržiavania dažďovej vody, vytvorenie priestorov na spoločenské kontakty rezidentov všetkých vekových kategórií a na komunitné aktivity.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu