Svit: Práce na rekonštrukcii Materskej školy Mierová napredujú


Dátum: 19.04.2023

Obrázok k aktualite Svit: Práce na rekonštrukcii Materskej školy Mierová napredujú
Práce na rekonštrukcii Materskej školy (MŠ) Mierová vo Svite v okrese Poprad napredujú. Už tento týždeň budú stavbári likvidovať krytinu na streche škôlky a potom ich čaká demontovanie krovu. Informovala o tom samospráva po kontrolnom dni, ktorý sa konal tento týždeň. Mesto odovzdalo stavenisko zhotoviteľovi takmer pred mesiacom.


Mesto Svit má už niekoľko rokov kapacitné problémy a nevyhovujúci stav kuchyne v MŠ, preto sa zapojilo do výzvy na získanie financií z Európskej únie. Hlavným cieľom je skvalitnenie výchovno-vzdelávacích služieb v predprimárnom vzdelávaní. Rozšírením a rekonštrukciou vzniknú tri nové triedy s celkovou kapacitou 67 detí. Predstavuje to zvýšenie celkovej kapacity z pôvodných 202 na 269 detí.

Výška oprávnených výdavkov projektu je na úrovni viac ako 1,25 milióna eur, samospráva získala nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu takmer 1,2 milióna eur. Proces výstavby začalo mesto podľa zverejnených informácií realizovať v septembri minulého roka a potrvá 16 mesiacov. Okrem rozšírenia kapacity škôlky a stavebno-technických úprav objektu je súčasťou projektu aj materiálne vybavenie zariadenia.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu