Štúrovo získalo dotáciu na rekonštrukciu kultúrneho domu


Dátum: 22.03.2023

Obrázok k aktualite Štúrovo získalo dotáciu na rekonštrukciu kultúrneho domu
Mesto Štúrovo plánuje rekonštrukciu kultúrneho domu. Na realizáciu projektu získala samospráva nenávratný finančný príspevok vo výške 134.000 eur. Financie z Integrovaného regionálneho operačného programu môže použiť na rekonštrukciu sociálnych zariadení, obnovu javiska a doplnenie svetelnej a ozvučovacej techniky, informovala radnica.

V čase podávania žiadosti radnica počítala s tým, že v prípade pridelenia dotácie postaví z vlastných prostriedkov prístavbu ku kultúrnemu domu, s cieľom rozšírenia sociálneho zariadenia, skonštatoval Gabriel Radošicky, zástupca vedúceho oddelenia rozvoja mestského úradu. Pri príprave rozpočtu na rok 2023 však radnica s poskytnutím dotácie nepočítala, preto nie je investícia zahrnutá v tohtoročnom finančnom pláne. V prípade prijatia dotácie je však potrebné realizovať projekt do konca tohto roka, upozornil Radošicky.

Mestskí poslanci na svojom zasadnutí napriek pochybnostiam, či je možné prístavbu uskutočniť v súčasnej hospodárskej situácii, rozhodli, že mesto bude v začatom projekte pokračovať. Súčasne je podľa nich potrebné preskúmať možnosti financovania časti investície z vlastných zdrojov.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu