SPIŠSKÁ STARÁ VES: Centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti už slúži verejnosti


Dátum: 22.01.2022

Obrázok k aktualite SPIŠSKÁ STARÁ VES: Centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti už slúži verejnosti

V Spišskej Starej Vsi už naplno funguje Centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti (CIZS). Vzniklo rekonštrukciou pôvodného zdravotného strediska za 855-tisíc eur. Ako pre agentúru SITA uviedol primátor mesta Ján Kurňava, v centre poskytuje služby zatiaľ osem ambulancií. Mesto na tento účel využilo nenávratný finančný príspevok vo výške približne 780-tisíc eur z Integrovaného regionálneho operačného programu. Ďalšie financie na výstavbu išli z regionálneho príspevku v rámci akčného plánu okresu Kežmarok, zvyšok dofinancovalo mesto z vlastného rozpočtu.

Centrum bolo podľa primátora skolaudované koncom novembra, otvorili ho v decembri. „Funkčné sú dve ambulancie pre všeobecných lekárov, plus detská a gynekologická ambulancia. Jedenkrát do týždňa aj nefrologická a chirurgická ambulancia, tiež dve stomatologické ambulancie a zubný technik,“ vymenoval. Podľa jeho slov mesto ešte rokuje s Ľubovnianskou nemocnicou, chcelo by mať v priestoroch CIZS aj neurologickú ambulanciu.

Centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti vzniklo v priestoroch zdravotného strediska z 50. rokov minulého storočia. Budova bola v zlom technickom stave, v minulosti sa do nej veľa neinvestovalo. Rekonštrukcia a modernizácia trvala približne rok, práce realizoval víťaz verejného obstarávania, akciová spoločnosť PEhAES z Ľubotíc. Hlavným cieľom projektu bolo podľa samosprávy poskytovanie komplexnej zdravotnej starostlivosti.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu