Skončil sa jarný RoadTrip 2022 Úradu vlády SR


Dátum: 13.06.2022

Obrázok k aktualite Skončil sa jarný RoadTrip 2022 Úradu vlády SR
Po dvojročnej vynútenej prestávke Úrad vlády SR, ako realizátor komunikačných a informačných aktivít o čerpaní štrukturálnych fondov, spustil v pondelok 30. mája  zaujímavú aktivitu pre študentov tretích ročníkov stredných škôl pod názvom RoadTrip 2022.

Počas Roadtripu 2022 navštívili lektori Úradu vlády SR 20 stredných a stredných odborných škôl v  12  mestách na Slovensku. Precestovali sme takmer 2000 kilometrov.
RT20221
Začali sme v Zlatých Moravciach a Vrábloch. Počas dvoch týždňov sme navštívili ešte ďalších desať miest: Dubnicu nad Váhom, Nové Mesto nad Váhom, Považskú Bystricu, Trnavu, Bratislavu, Piešťany, Nováky, Bánovce nad Bebravou, Žilinu a Ružomberok.
Uplynulý týždeň zavítal RoadTrip SK  2022 aj do posledných dvoch miest- Žiliny a Ružomberku. Študenti  tamojších škôl sa stali najúspešnejšími riešiteľmi kvízu o Európe.
 
Študenti prejavili veľký záujem o problematiku eurofondov a prekvapili dobrými znalosťami o Európskej únii a kohéznej politike a často príjemne prekvapili svojimi otázkami.

Cieľom RoadTrip 2022 bolo pri príležitosti Európskeho roka mládeže, priblížiť mladým ľuďom problematiku financovania rozličných projektov z Európskych štrukturálnych a investičných fondov v navštívenom regióne.
 RT20222
Základom aktivity boli prezentácie lektorov najmä o príkladoch dobrej praxe - čo konkrétne priniesli eurofondy pre mesto a jeho okolie. Počas prednášky sa študenti mali možnosť oboznámiť s princípmi čerpania fondov, ako aj s konkrétnymi informáciami o úspechoch operačných programov na Slovensku. Ďalšou časťou bol aj projekt Škola EÚ o fungovaní Európskej únie.
 
Na jeseň Úrad vlády SR pripravuje pre školy a študentov prekvapenie. Tešíme sa na Vás.
Skočiť na hlavné menu