Skalica: Zdravotnícka škola získala vďaka eurofondom tri moderné odborné učebne


Dátum: 21.11.2023

Obrázok k aktualite Skalica: Zdravotnícka škola získala vďaka eurofondom tri moderné odborné učebne
Tri nové moderné odborné učebne získala Stredná zdravotnícka škola v Skalici na výučbu zdravotného personálu vďaka Integrovanému regionálnemu operačnému programu (IROP). V celkovej sume 270.000 eur so spolufinancovaním zriaďovateľa Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) sa súbežne podarilo zmodernizovať aj časť jej priestorov.

V utorok ich odovzdali do užívania za účasti zástupcov TTSK, školy a ďalších hostí. Európske zdroje sú podľa predsedu TTSK Jozefa Viskupiča silným prvkom k zdravej hospodárskej kondícii krajskej samosprávy. Aj zásluhou moderného a plnohodnotne vybaveného prostredia zdravotníckej školy na Záhorí sa podľa neho zvýši atraktivita štúdia, kvalita odborného vzdelávania i praktických zručností študentov. To podčiarkla i primátorka Skalice Oľga Luptáková.

"Pre naše mesto je dôležité, aby škola vychovávala absolventov na zariadeniach na úrovni doby už aj z toho pohľadu, že v Skalici pôsobí nemocnica, ktorá potrebuje kvalitný personál," povedala. Riaditeľka školy Ľudmila Bábiková konštatovala, že zmodernizované učebne svojím vybavením umožnia študentom najmä nižších ročníkov priblížiť sa praxi, kým sa k nej reálne dostanú na zdravotníckych pracoviskách. Ako hlavný prínos vidí simulátory pacientov, na ktorých možno elektronicky ovládať vitálne funkcie i kontrolovať úkony študentov. "Môžu si na nich trénovať odbery a ďalšie úkony. Veríme, že tieto nové učebne pripravia študentov ešte lepšie a že škola aj týmto získava na atraktivite," doplnila podpredsedníčka TTSK Veronika Buc. Okrem materiálno-technického vybavenia učební vybudovali na škole aj výťahovú plošinu, ktorá zabezpečí bezbariérovosť.


Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu