Rozšírenie kapacity MŠ v Budulove je v úvodnej fáze


Dátum: 10.01.2023

Obrázok k aktualite Rozšírenie kapacity MŠ v Budulove je v úvodnej fáze
Práce na rozšírení kapacity materskej školy (MŠ) v mestskej časti Budulov v Moldave nad Bodvou sú v úvodnej fáze. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa mesta Jana Kovácsová. Stavba má byť hotová do novembra.

Zhotoviteľovi odovzdali stavenisko vlani v závere novembra. V Budulove v súčasnosti funguje jedna menšia MŠ, ktorej kapacita je naplnená. Zvýšiť sa má rekonštrukciou v súčasnosti nevyužívanej kancelárskej budovy v areáli bývalej STS. "Celý objekt sa prestavia, upraví sa jeho dispozičné riešenie, zateplí sa fasáda, opraví strecha a vymení sa kúrenie, vodovodná a kanalizačná prípojka. Bývalé administratívne priestory sa premenia na tri denné miestnosti pre deti s kapacitou po 20 detí, výdajňu jedál, hygienické zariadenia, kancelárie, sklady a šatne," uvádza mesto na svojej webovej stránke s tým, že na dvore vznikne nové detské ihrisko.

Kovácsová pripomenula, že deti z neďalekej rómskej osady v súčasnosti navštevujú MŠ vzdialenú dva kilometre. Radnica to nepovažuje za praktické ani bezpečné. "Rodičia s deťmi prechádzajú po hlavnej ceste a cez železničné priecestie," vysvetlila.

Mesto sa rozhodlo zvýšiť kapacitu MŠ aj v nadväznosti na prijatie zákona o povinnej školskej dochádzke predškolákov v roku 2020. Následne podalo projekt na výzvu zameranú na výstavbu a rekonštrukciu predškolských zariadení. Radnica na to napokon získala finančný príspevok vo výške takmer 566.000 eur. Celkové náklady boli odsúhlasené na necelých 596.000 eur, v čom bolo zahrnuté aj spolufinancovanie mesta. Celková cena rekonštrukcie však bola z dôvodov zvýšenia cien energie a stavebných materiálov dodatkom zvýšená na 808.717 eur s DPH. "Mesto podáva na sprostredkovateľský orgán žiadosť o zvýšenie finančného príspevku," doplnila radnica.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu