Rezort práce vyčerpal cez 80 percent prostriedkov z Operačného programu Ľudské zdroje


Dátum: 17.03.2023

Obrázok k aktualite Rezort práce vyčerpal cez 80 percent prostriedkov z Operačného programu Ľudské zdroje
Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR vyčerpalo viac ako 80 percent prostriedkov z Operačného programu Ľudské zdroje na roky 2014 až 2020. Ide o 1,87 miliardy eur z vyčlenenej sumy 2,2 miliardy eur. Tieto prostriedky smerovali na zlepšenie podmienok ľudí na trhu práce, sociálne začlenenie ľudí a podporu odídencov z Ukrajiny. Na piatkovej tlačovej besede po tom informoval minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina).

V tomto roku plánuje rezort práce z eurofondov vyčerpať 464 miliónov eur. Túto sumu už ministerstvo zazmluvnilo na 91 národných projektov a 1 463 projektov, ktoré sú súčasťou 19 dopytovo orientovaných výziev. „Tento rezort dlhodobo nemá problémy s čerpaním eurofondov,“ povedal minister Krajniak. Najvyššia suma pôjde na projekty orientované na trh práce, a to 243 miliónov eur. Na projekty pre sociálnu oblasť bude smerovať necelých 180 miliónov eur a na podporu odídencov 42 miliónov eur.
V oblasti trhu práce ministerstvo pomôže zamestnať, zlepšiť kvalifikáciu a získať nové zručnosti aj platové ohodnotenie viac ako 80-tisíc ľuďom. Medzi nimi sú aj znevýhodnení a zraniteľní, samostatne zárobkovo činné osoby, mladí ľudia, či dlhodobo nezamestnaní. Čerpanie výdavkov z Operačného programu Ľudské zdroje na roky 2014 až 2020 je možné do konca tohto roka. Požiadať o poslednú platbu je možné do marca budúceho roka.

Zdroj: SITA

Skočiť na hlavné menu