REVÚCA: Na sídlisku Stred pribudol zrenovovaný vnútroblok


Dátum: 08.04.2024

Obrázok k aktualite REVÚCA: Na sídlisku Stred pribudol zrenovovaný vnútroblok
Revitalizácia vnútrobloku sídliska Stred III je dokončená a včera 4. apríla bolo ihrisko aj slávnostne otvorené. Hlavným cieľom projektu bolo zlepšenie environmentálnych aspektov v meste Revúca prostredníctvom zveľadenia spoločného priestoru, zvýšenia jeho estetickej a kultúrno-spoločenskej hodnoty vybudovaním priestoru pre odpočinok, relax, športové vyžitie a obnovou verejnej zelene. Nechýbalo množstvo detí, ktoré sa už nevedeli dočkať, kedy bude ihrisko otvorené.

Zábavný areál je určený pre deti od 2 rokov pod dohľadom rodičov. Ako pri otvorení povedal primátor mesta Július Buchta, každý si to môže nazvať ako chce – ihrisko alebo oddychová zóna, pretože sa tam nachádzajú nielen športoviská, ale aj lavičky a komunikácie pre peších. Pribudli tam aj fitness prvky a menšia pumptracková dráha. O výstavbu týchto preliezok sa postaral renomovaný európsky dodávateľ detských ihrísk Intersystem EU, s.r.o. – „staviame detské ihriská s odvahou rytiera.“ Primátor mesta taktiež poďakoval poslancom MsZ za spoluprácu pri výstavbe tohto ihriska. Rekonštrukcia trvala od roku 2016, keď s myšlienkou a prípravou realizácie začala ešte bývalá primátorka Eva Cireňová. Krásny moment nastal, keď jedno z detí bolo vyzvané, aby prestrihlo symbolickú pásku. „Toto detské ihrisko ožije tým, že sem pričarujeme 100 detí,“ povedal moderátor Juraj Genčanský. Dav detí zo ZŠ J. A. Komenského aj ZŠ I. B. Zocha sa na štartovný signál s hlasnými výkrikmi, úsmevom na tvári a veľkou radosťou rozutekali na ihrisko.

Na projekt v celkovej hodnote 946-tisíc eur mesto získalo nenávratný finančný príspevok z Integrovanéhoregionálneho operačného programu vo výške 760-tisíc eur.

Príjemnú atmosféru dotvoril Edo Drewo s lesnou vílou Améliou. Prišiel deti potešiť svojimi príbehmi a pesničkami, ktoré zažil na svojich potulkách. Deti mali obrovskú radosť nielen z nového ihriska, ale aj z krásneho kultúrneho zážitku. Takže rodičia, starí i prastarí rodičia, ktorí tu s deťmi boli, hádam tiež...

Skočiť na hlavné menu