PRIEVIDZA: Na modernizáciu Základnej školy S. Chalupku chcú využiť eurofondy


Dátum: 13.10.2023

Obrázok k aktualite PRIEVIDZA: Na modernizáciu Základnej školy S. Chalupku chcú využiť eurofondy

Prievidzskí poslanci na dnešnom rokovaní mestského zastupiteľstva odsúhlasili projektový zámer na modernizáciu Základnej školy Sama Chalupku za takmer 2,8 milióna eur. Radnica chce na realizáciu projektu využiť eurofondy z aktuálnej výzvy Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR a je pripravená aj na povinné osempercentné spolufinancovanie.

V rámci projektu sa počíta zo zriadením dvoch nových odborných učební biológie a informačných a komunikačných technológií (IKT), vybudovanie wifi rozvodov a siete 230V po celej škole. „Kapacita každej z učební bude 21 žiakov. Učebne budú mať nové interaktívne tabule a budú vybavené novým nábytkom vrátane lavice pre znevýhodneného žiaka. V učebni biológie budú tablety na interaktívnu prácu a v učebni IKT počítačové sady a sady na programovanie,“ priblížil projekt Ivan Benca z Mestského úradu v Prievidzi.

Nosnou časťou projektu je rekonštrukcia ľahkoatletického štadióna, ktorá zahŕňa rozšírenie atletického oválu zo štyroch na šesť dráh, vybudovanie sektorov pre technické disciplíny, ale aj výstavbu novej tribúny. Projekt počíta aj s čiastočnou debarierizáciou školy vrátane vybudovania šikmej schodiskovej plošiny a rampy pre imobilných. „Medzi neoprávnené výdavky, ktoré nie je možné financovať z výzvy, patrí budova šatní, ktorá bude kompletne zrekonštruovaná, a vonkajšie spevnené plochy, kde bude vybudované parkovisko a chodník,“ dodal Benca.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu