Pri Šoporni začali s rekonštrukciou cesty II/573


Dátum: 26.04.2023

Obrázok k aktualite Pri Šoporni začali s rekonštrukciou cesty II/573
Trnavský samosprávny kraj začal s modernizáciou cesty II/573 medzi Šoporňou a Dlhou nad Váhom vrátane mosta cez potok Jarčie. Na investíciu v okrese Galanta v celkovej výške viac ako 2 milióny eur získal kraj nenávratný finančný príspevok z eurofondov.

Približne kilometrový úsek cesty kompletne obnoví za necelých 900-tisíc eur spoločnosť Eurovia SK, samotný most za približne 1,15 milióna eur Colas Slovakia. Podľa zmlúv majú na práce osem mesiacov, zástupcovia oboch stavebných spoločností deklarovali záujem tento čas čo najviac skrátiť.

„Veľkú pozornosť v župe venujeme práve mostom, ktoré sú často v zlom stave, či dokonca až na hranici životnosti. Takýmto prípadom je aj most cez potok Jarčie, ktorý sme na jeseň minulého roku museli uzavrieť. Starý most bude kompletne zbúraný, na jeho mieste vznikne nový mostný objekt,“ povedal pri začiatku prác trnavský župan Jozef Viskupič. Upozornil tiež na to, že v tomto prípade nebudú potrebné veľké obchádzky, pretože Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja si zaobstarala dočasné mostné prepojenie, ktoré v tomto prípade použila vedľa starého mosta. Aj keď je doprava cez náhradný most vedená len cez jeden jazdný pruh a riadená semaformi, vodičom ušetrí kilometre obchádzky.

Investícia kraja do cestnej infraštruktúry bude podľa starostu Šoporne Adriana Macha veľkou pomocou nielen pre obyvateľov obce, ale aj pre široké okolie, keďže cesta je veľmi frekventovaná. Macho ocenil, že vedenie kraja plní svoje predvolebné sľuby.

Trnavský samosprávny kraj momentálne dokončuje rozsiahlu rekonštrukciu mosta cez Váh v Hlohovci, zároveň prebiehajú práce na obnove mostov v Popudinských Močidľanoch v okrese Skalica a v Horných Orešanoch v okrese Trnava.

Zdroj: SITA

Skočiť na hlavné menu