PREŠOV: Mesto zrekonštruuje štyri zastávky mestskej hromadnej dopravy za 343-tisíc eur


Dátum: 18.08.2022

Obrázok k aktualite PREŠOV: Mesto zrekonštruuje štyri zastávky mestskej hromadnej dopravy za 343-tisíc eur

Štyri zastávky mestskej hromadnej dopravy (MHD) na Sídlisku III v Prešove čaká rekonštrukcia. Mesto na ich modernizáciu získalo nenávratný finančný príspevok z európskych zdrojov. Celkové výdavky projektu prevyšujú 343-tisíc eur z toho nenávratný finančný príspevok je vo výške viac ako 326-tisíc eur. Mesto Prešov z vlastných zdrojov uhradí náklady vo výške viac ako 17-tisíc eur.

Ako konkretizovala tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Šitárová, zastávky Volgogradská a Námestie Kráľovnej pokoja zrekonštruujú v oboch smeroch. Trolejbusy a autobusy už nebudú stáť na ceste, ale cestujúcich vyzdvihnú po zájdení do zastávkových ník. „Táto správa zároveň poteší aj vodičov, ktorí už nebudú musieť čakať na odchod vozidiel zo zastávok, ale plynulo prejdú okolo nich,“ uviedla Šitárová. Dodala, že vytvorený bude samostatný zastávkový pruh, čím sa zamedzí stretu nastupujúcich a vystupujúcich s ostatnými účastníkmi cestnej premávky a zvýši sa bezpečnosť.

Stavebné práce budú zahŕňať vybudovanie samostatného zastávkového pruhu, osadenie označníkov, stavebné úpravy nástupných plôch zastávok a zastávkových pruhov s vytvorením bezbariérového prístupu v zmysle platnej legislatívy. Projekt bol schválený z prostriedkov Integrovaného regionálneho operačného programu. „Po ukončení verejného obstarávania sa začne so samotnou realizáciou projektu. Predpokladaná doba výstavby sú štyri mesiace,“ doplnila Šitárová.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu