Práce na rekonštrukcii MŠ Hrebendova v Košiciach by po rokoch mali pokračovať


Dátum: 15.02.2023

Obrázok k aktualite Práce na rekonštrukcii MŠ Hrebendova v Košiciach by po rokoch mali pokračovať
Rekonštrukciu materskej školy (MŠ) Hrebendova na košickom Luníku IX, ktorá zahŕňa aj rozšírenie jej kapacity, má mať po novom na starosti firma Profirob. Ako vyplýva z oznámenia zverejneného vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO), v súťaži uspela so sumou 432.000 eur s DPH. Predchádzajúci zhotoviteľ odstúpil od zmluvy o dielo s mestom Košice ešte v októbri 2018. Ďalší dodávateľ, ktorý uspel v nasledujúcom VO v roku 2020, práce nezačal.

Projekt rieši prístavbu nového jednopodlažného pavilónu pre dve triedy, respektíve pre 44 žiakov. "Súčasťou projektu je aj prestavba existujúcej spojovacej chodby a stavebné úpravy zateplenia strešnej konštrukcie. Celkovo predstavujú stavebné úpravy existujúcich budov 26 percent obalovej konštrukcie, čo znamená, že ide o významnú obnovu z hľadiska minimálnych požiadaviek na energetickú hospodárnosť budov," uvádzalo sa v súťažných podkladoch.

Súčasťou stavebných úprav a prístavby majú byť aj stavebné práce na zabezpečenie dodávok energií, vody, ako aj riešenia odpadov či nové oplotenie.

Projekt má byť financovaný prevažne z eurofondov. Mesto Košice pre TASR potvrdilo, že s prácami by sa malo začať po aktuálne prebiehajúcej kontrole VO zo strany Ministerstva vnútra SR. Predpokladá, že by sa tak mohlo stať na jar. Práce by mali trvať desať mesiacov.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu