Piešťany: Vnútroblok na Teplickej ulici obnovia pre hry a odpočinok obyvateľov


Dátum: 27.03.2022

Obrázok k aktualite Piešťany: Vnútroblok na Teplickej ulici obnovia pre hry a odpočinok obyvateľov
S obyvateľmi s obmedzenou schopnosťou pohybu počíta projekt revitalizácie priestoru medzi obytnými domami na Teplickej ulici v Piešťanoch. Vytvorí im v rámci neho dostupné miesto na relax. Mesto na projekt získalo z Integrovaného regionálneho operačného programu dotáciu vo výške 192.000 eur.

"Rekonštrukciou vnútrobloku chceme zabezpečiť premenu verejného priestoru na polyfunkčný, estetický a dlhodobo využívaný areál. Cieľom je zveľadenie spoločného priestoru a herných aktivít, obnovenie priestoru pre deti školského a predškolského veku,“ informoval hovorca mesta Martin Ričány. Obyvatelia sa podľa neho môžu tešiť na oddychové zóny s možnosťami stolovania aj pre ľudí s hendikepom. Súčasťou projektu je aj obnova zelene a výstavba pitnej fontánky a hmlovej brány.

„Táto lokalita bola pre obnovu zvolená z dôvodu, že sa nachádza priamo v centre mesta na sídlisku so zhruba 1200 obyvateľmi. Priestoru sa dlhodobo nevenovala žiadna pozornosť a dlhší čas je len v stave údržby,“ doplnil hovorca. Práce by sa podľa jeho slov mali začať na jeseň tohto roku alebo na jar roku 2023.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu