OBJAVTE POHRANIČIE S PROGRAMOM INTERREG POĽSKO-SLOVENSKO!


Dátum: 07.10.2023

Obrázok k aktualite OBJAVTE POHRANIČIE S PROGRAMOM INTERREG POĽSKO-SLOVENSKO!
Podujatie Programu Interreg Poľsko-Slovensko Spoznajte tradície, kultúru a najkrajšie atrakcie poľsko-slovenského pohraničia. O efektoch spolupráce medzi prihraničnými regiónmi sa budete môcť presvedčiť počas podujatia, ktoré sa uskutoční 7. októbra (sobota) na Budatínskom hrade v Žiline na Slovensku.

Oficiálny začiatok podujatia je naplánovaný na 13.00 hod. Program zahŕňa vystúpenia folklórnych súborov, koncert, workshopy, hry na gajdy, babohorskú módnu prehliadku a ochutnávku poľských a slovenských regionálnych jedál. Pre deti bude pripravené divadielko s poľskými a slovenskými rozprávkami a v parku bude množstvo hier a aktivít s animátormi. Prijímatelia programu pripravili pre návštevníkov stánky, v ktorých si budú môcť pozrieť efekty už realizovaných projektov, zúčastniť sa na školení prvej pomoci v 3D okuliaroch alebo si pozrieť filmy z poľsko-slovenského pohraničia. Podujatie bude sprevádzať terénna hra, ktorá sa začne o 11.30 h. Na účastníkov čakajú početné úlohy a hádanky súvisiace s kultúrou pohraničia.

Chceli by ste sa zúčastniť? Registrácia prebieha na http://cooperationday.fordewind.eu/registrace. Účasť na podujatí je bezplatná.

Podujatie je financované z prostriedkov EÚ v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko-Slovensko 2014-2020.
Skočiť na hlavné menu