Obec Širkovce získala na dobudovanie kanalizácie dotáciu 2,1 milióna eur


Dátum: 12.12.2022

Obrázok k aktualite Obec Širkovce získala na dobudovanie kanalizácie dotáciu 2,1 milióna eur
Obec Širkovce v okrese Rimavská Sobota získala na dobudovanie kanalizácie z európskych zdrojov 2,1 milióna eur. Ako pre TASR uviedol starosta obce Nándor Kisfaludi, vďaka dotácii budú môcť kanalizáciou vybaviť celú obec.

"Projektovú dokumentáciu máme vypracovanú od roku 1996, pred pár rokmi sme ju museli aktualizovať. Stále sme podávali žiadosti o dotáciu, nakoniec nám ju odobrili," poznamenal starosta. Ako dodal, časť kanalizácie urobili ešte pred 15 rokmi, teraz ňou budú môcť vybaviť celú obec.

Obce Širkovce s viac ako 900 obyvateľmi patrí s dĺžkou takmer dva kilometre k najdlhším v okrese. Kanalizácia bude vedená po celej dĺžke obce i vo vedľajších uliciach. Samospráva pôvodne žiadala aj o financie na výstavbu čistiarne odpadových vôd (ČOV), celkovo by podľa starostu potrebovali približne 4,5 milióna eur. Na vybudovanie ČOV sa tak budú uchádzať o ďalšie externé zdroje.

Dobudovanie kanalizácie má podľa Kisfaludiho v prvom rade prispieť k zvýšeniu kvality života obyvateľov. "Máme tu už plyn, vodu, cesty aj chodníky. Jediné, čo nám chýba, je tá kanalizácia," skonštatoval starosta.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu