Nové regionálne centrum MIRRI v Trenčíne má uľahčiť administratívu eurofondov


Dátum: 12.12.2022

Obrázok k aktualite Nové regionálne centrum MIRRI v Trenčíne má uľahčiť administratívu eurofondov
Poskytovať poradenstvo a podporu žiadateľom o financie z eurofondov bolo hlavným dôvodom piatkového (9. 12.) otvorenia trenčianskeho regionálneho centra Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR. Informoval o tom Ľubomír Bobák z komunikačného oddelenia Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK).

Mestá, obce, univerzity, mimovládne organizácie alebo podnikatelia v regiónoch sa tak podľa neho môžu ľahšie orientovať v podmienkach, ako získať prostriedky Európskej únie na projekty, ktoré pomôžu rozvíjať regióny.

TSK podľa vedúcej odboru regionálneho rozvoja Úradu TSK Martiny Lamačkovej víta iniciatívu ministerstva byť takýmto spôsobom bližšie žiadateľom i preto, že aj samotný TSK s prostriedkami z Európskej únie narába prostredníctvom desiatok úspešných, ale aj rozrobených projektov. "Veríme, že takýmto spôsobom budeme mať bližšie k administratíve eurofondov a efektívnejšej komunikácii s MIRRI SR ako riadiacim orgánom. To môže viesť k zjednodušeniu čerpania fondov a urýchleniu jednotlivých procesov," povedala Lamačková.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu