Nitra: Výstavba cyklotrasy spájajúcej Mlynárce, Diely a Klokočinu pokračuje


Dátum: 21.07.2023

Obrázok k aktualite Nitra: Výstavba cyklotrasy spájajúcej Mlynárce, Diely a Klokočinu pokračuje
Práce na výstavbe novej cyklotrasy spájajúcej mestské časti Nitry Mlynárce, Diely a Klokočinu pokračujú. Ukončené by mali byť do októbra tohto roka, informoval hovorca mesta Nitra Tomáš Holúbek.

Celková investícia je vyčíslená na 1,268 milióna eur. Mesto na realizáciu projektu získalo dotáciu z Integrovaného regionálneho operačného programu, ktorá pokryje 95 percent nákladov. Mestskí poslanci na svojom poslednom zastupiteľstve schválili ďalšie financie, ktoré samospráva použije na financovanie nepredvídateľných výdavkov, ktoré neboli súčasťou projektovej dokumentácie.


Cyklotrasa bude začínať na Dubíkovej ulici v Mlynárciach a končiť na križovatke Hviezdoslavova a Kmeťova. Dokopy bude mať deväť úsekov. Všetky križovania budú bezbariérové a bezpečné nielen pre cyklistov, ale aj pre chodcov.

Budovanú cyklotrasu prepojí s existujúcou sieťou cyklotrás v okolí rieky Nitra cyklotrasa Vodná - Zelokvet, na výstavbu ktorej získala radnica ďalšie financie z eurofondov. Jej realizáciou vznikne prepojenie strategického priemyselného parku s cyklotrasou Dobrotka a následne sídliskom Diely.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu