Nitra: Nový úsek cyklotrasy pri rieke chce mesto zaplatiť z európskych fondov


Dátum: 20.09.2021

Obrázok k aktualite Nitra: Nový úsek cyklotrasy pri rieke chce mesto zaplatiť z európskych fondov
Nitrianska radnica pripravuje nový úsek cyklotrasy, ktorá povedie popri rieke Nitra. Začne sa pri moste na Vodnej ulici, pokračovať bude po areál bývalého podniku Zelokvet a skončí sa v mestskej časti Mlynárce.
 
Tri metre široký cyklistický chodník vybudovaný na korune hrádze bude dlhý takmer 1,5 kilometra. Ako informoval magistrát, celkové výdavky na projekt presiahnu sumu 612.000 eur vrátane DPH. Väčšinu nákladov chce radnica zaplatiť z fondov Európskej únie. Spolufinancovanie projektu z rozpočtu mesta bude vo výške 30.647,70 eura.

Samotná výstavba je rozdelená na dva úseky. „Prvý sa napája na existujúcu cyklotrasu z mestského parku od Vodnej ulice, križuje komunikáciu do areálu Zelokvetu a končí sa pri napojení na chodník na Bratislavskej ulici. Druhý úsek sa začína v križovaní s vozovkou Bratislavskej ulice s ukončením na spevnenej ploche otočky mestskej hromadnej dopravy. Od nej je samostatným projektom riešené pokračovanie cyklotrasy po Dubíkovej, Štúrovej a Kmeťovej ulici až na jestvujúcu cyklotrasu na Hviezdoslavovej ulici,“ informovala radnica.

Nová cyklotrasa má byť vybavená trvalo svietiacimi solárnymi LED gombíkmi, ktoré budú osadené v jej osi. „V mieste napojenia cyklotrasy na komunikácie Vodná, Zelokvet a pri napojení na Dubíkovu ulicu budú osadené stĺpiky zabraňujúce prejazdu vozidiel,“ konštatuje sa v dokumente, ktorý zverejnilo mesto v rámci územného konania.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu