NÁMESTOVO: V meste vybudujú centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti


Dátum: 03.06.2022

Obrázok k aktualite NÁMESTOVO: V meste vybudujú centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti
V námestovskej Oravskej poliklinike vznikne nové centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti (CIZS). Ako informovala hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Eva Lacová, stavebné práce v rámci miliónového projektu potrvajú dvanásť mesiacov.

Nové CIZS vznikne na treťom poschodí existujúcej budovy Oravskej polikliniky. „Realizáciou projektu sa zvýši energetická hospodárnosť budovy. V centre bude zdravotnú starostlivosť poskytovať päť ambulancií: všeobecný lekár pre dospelých, všeobecný lekár pre deti a dorast, gynekológ, dermatovenerológ a stomatológ," uviedla Lacová.

Krajskej samospráve sa na realizáciu projektu podarilo získať dotáciu z Európskeho fondu regionálneho rozvoja vo výške približne 871-tisíc eur. „Touto stavbou sa nám podarí centralizovať a ľahšie zorganizovať ambulancie primárnej zdravotnej starostlivosti, posilniť úlohu lekárov – špecialistov a tým skvalitniť dostupnosť odbornej lekárskej starostlivosti, kde budú mať pacienti zabezpečenú komplexnú starostlivosť spolu s rádiologickými či laboratórnymi vyšetreniami na jednom mieste,“ skonštatovala predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu