Najlepší Mladí reportéri budú Slovensko reprezentovať na medzinárodnom fóre


Dátum: 21.04.2022

Obrázok k aktualite Najlepší Mladí reportéri budú Slovensko reprezentovať na medzinárodnom fóre
Viac ako 70 súťažných prác prihlásili Mladí reportéri pre životné prostredie (Young Reporters for the Environment, YRE) do národnej súťaže. Najlepšie reportáže slovenských študentov od 11 do 25 rokov budú Slovensko reprezentovať v medzinárodnej súťaži.

Ako informoval národný koordinátor YRE Richard Medal, aj napriek ťažkej spoločenskej situácii slovenskí mladí reportéri ukázali, že majú chuť opäť riešiť environmentálne problémy vo svojom okolí. V spolupráci s pedagógmi žiaci prihlásili 73 súťažných prác – článkov, fotografií a reportážnych videí.

„Hana Noščáková (18 rokov) z Bratislavy bude Slovensko reprezentovať v medzinárodnej súťaži svojím fotopríbehom Žabie taxi, ktorým priblížila triednu aktivitu záchrany žiab v mestskom lesoparku. Rovnakú tému, jarnú migráciu žiab formou selfie videa (NE)bojácna záchranárka, spracovala 13-ročná Hanka Zubová z Novej Dubnice a v kategórii 11-14 rokov bude na medzinárodnej úrovni obhajovať svoje minuloročné svetové prvenstvo,“ uviedol Medal.

Prvenstvo získali reportérky z Gymnázia v Dubnici nad Váhom za reportáž Netopiere nestratili svoje útočisko. Za praktickú prácu v teréne, ako aj celú sériu príspevkov na tému ochrany biodiverzity na Sládkovičovskej dune získal špeciálnu cenu poroty celý tím zo ZŠ K. Kuffnera v Sládkovičove. Prvé miesto získal aj tím žiakov zo ZŠ Jána Zemana v Novej Bani za článok Odvrátená tvár novobanského Tajchu. Aj vďaka dlhodobej  spolupráci s OZV ENVI-PAK mala v súťaži silné zastúpenie aj odpadová problematika.

„Medzinárodné výsledky súťaže budú známe 10. júla. Všetci reportéri a reportérky ocenení v rámci slovenského kola, ako aj ich pedagógovia získajú pozvánku na tradičný júnový workshop Mladých reportérov, počas ktorého budú mať možnosť zlepšovať svoje reportérske schopnosti,“ uzavrel Medal.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu