N. Baňa: Bývalú nemocnicu menia na zdravotné stredisko, má mať sedem ambulancií


Dátum: 28.02.2023

Obrázok k aktualite N. Baňa: Bývalú nemocnicu menia na zdravotné stredisko, má mať sedem ambulancií
V Novej Bani stavajú Centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti (CIZS). Nové zdravotné stredisko vzniká v objekte bývalej nemocnice na Cintorínskej ulici, ktorá skončila svoju činnosť ešte v roku 2004. Ako pre TASR uviedol primátor Branislav Jaďuď, samospráva chce týmto projektom sústrediť ambulancie lekárov pod jednu strechu, keďže aktuálne sú roztrúsené po celom meste. V centre počítajú so sedmičkou ambulancií.

Mesto sa pred niekoľkými rokmi stalo spoluzakladateľom neziskovej organizácie Medical, ktorá na jeseň v roku 2019 podala projekt na vybudovanie CIZS prostredníctvom eurofondov. Nenávratný finančný príspevok je vo výške 700.000 eur. Podľa primátora je ale stavba v časovom sklze, okrem iného aj pre výrazné nárasty cien stavebných materiálov.


V CIZS by malo vzniknúť sedem ambulancií pre primárnu zdravotnú starostlivosť. "Budú tam všeobecní lekári pre deti a pre dospelých, gynekológ, stomatológ a ďalšie špecializované ambulancie," vymenoval primátor. Vytvoria tam tiež podmienky na vznik potrebných sociálnych služieb – pracoviska sociálneho poradenstva.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu