Modernizácia „panelky“ pri Trenčíne sa môže začať


Dátum: 25.02.2022

Obrázok k aktualite Modernizácia „panelky“ pri Trenčíne sa môže začať
 Oprava cesty I/9 medzi Chocholnou a Mníchovou Lehotou, tzv. panelky, sa môže začať. Slovenská správa ciest dnes podpísala zmluvu na modernizáciu panelovej cesty pri Trenčíne so zhotoviteľom, s firmou SMS, a.s.

V rámci projektu stavbári odstránia porušenú betónovú vozovku a nahradia ju novou polotuhou vozovkou so živičným povrchom. Starú betónovú vozovku spracujú šetrne k životnému prostrediu: predrví sa a bude súčasťou podkladu pod novou cestou.
Súčasťou projektu je aj rekonštrukcia šiestich vybraných križovatiek s cestami II. a III. triedy a siedmich mostných objektov. Slovenská správa ciest vymení a nainštaluje nové bezpečnostné prvky, tiež osadí protihlukové steny.  Celkovo zmodernizuje 7,5 km ciest I. triedy. 

„Panelka je azda najrozbitejšia cesta na Slovensku. Teraz už nič nebráni tomu, aby sa mohli stavebníci konečne pustiť do práce. Verím, že problémy sa nám už pri tomto projekte budú vyhýbať a modernizácia pôjde hladko a rýchlo,“ povedal minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal.

Modernizácia by mala byť hotová do konca roka 2023. Cesta I/9 je súčasťou cestnej siete SR v smere západ – východ, vedúca na trase (Brno) Drietoma, štátna hranica – Trenčín – Prievidza – Žiar nad Hronom. Zmluvná cena diela je 16,5 milióna eur s DPH, stavba bude financovaná primárne z eurofondov, z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra.
 
 
Skočiť na hlavné menu