MIRRI: Ministerstvo ruší 50-miliónovú výzvu na rekonštrukciu škôl, nahradí ju novou


Dátum: 20.12.2023

Obrázok k aktualite MIRRI: Ministerstvo ruší 50-miliónovú výzvu na rekonštrukciu škôl, nahradí ju novou
Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) ruší 50-miliónovú výzvu na rekonštrukciu škôl. Podľa ministra Richarda Rašiho (Hlas-SD) k tomuto kroku museli pristúpiť z dôvodu zlyhania jeho predchodkyne Veroniky Remišovej (Za ľudí). Eurofondová výzva bola podľa neho zle nastavená. Rezort ju teraz nahradí novou výzvou v navýšenom objeme 150 miliónov eur.

„Keby sa pokračovalo v prvej výzve, muselo by sa viac ako 80 percent projektov hodiť do koša. Všetci budú môcť svoje projekty použiť na druhú výzvu, ktorú pripravujeme spolu s regiónmi a veríme, že súťaž bude nielen férová, ale bude aj väčšia šanca byť úspešný,“ povedal Raši.

Minister Raši tiež kritizoval fungovanie projektu Slovensko IT, ktorý označil za čiernu dieru. „Tento projekt, keď začínal, mal presne dvoch podporovateľov – pani Remišovú a pána Matoviča. Je to projekt, ktorý bol od začiatku nepripravený,“ hovorí Raši. Upozornil na to, že výsledkom projektu je 27 zistení Najvyššieho kontrolného úradu, ktoré budú zverejnené v najbližších dňoch.

Zdroj: SITA

Skočiť na hlavné menu