Ministerstvo dopravy dá Bratislave 3 milióny eur na trolejbusové trate


Dátum: 23.02.2022

Obrázok k aktualite Ministerstvo dopravy dá Bratislave 3 milióny eur na trolejbusové trate
Ministerstvo dopravy dnes s hlavným mestom SR Bratislavou podpísalo zmluvy o nenávratnom finančnom príspevku vo výške viac ako 2,8 milióna eur. Za tieto peniaze Dopravný podnik Bratislava zabezpečí projektovú dokumentáciu na predĺženie 4 trolejbusových tratí a modernizáciu trate na Kramároch.

„Trolejbusy patria medzi najekologickejšie dopravné prostriedky, a preto rozvoj ich siete na ministerstve vítame. Teší ma, že môžeme eurofondy využiť na podporu takýchto zelených projektov a verím, že nebude dlho trvať, kým sa z papiera prenesú do reality,“ povedal pri príležitosti podpisu zmlúv minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal.

Podľa primátora Bratislavy Matúša Valla predstavuje nenávratný finančný príspevok výraznú úsporu pre mesto aj pre Dopravný podnik Bratislava. „Podpisom zmluvy o NFP sa púšťame do prípravy projektových dokumentácií na štyri nové trolejbusové trate a modernizáciu existujúcej trate. Obnova a najmä vytvorenie nových trolejbusových spojení pre obyvateľov pre nás predstavuje jednu z viacerých kľúčových investícií v rámci skvalitňovania verejnej dopravy,“ vyjadril sa Vallo.
Financie z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra pôjdu na prípravu týchto tratí:
  • Autobusová stanica – Nové SND
  • Bulharská – Galvaniho (Avion)
  • Patrónka – Riviéra
  • Trenčianska – Bajkalská – Hraničná - Mlynské Nivy
Okrem toho sa plánuje aj modernizácia trate z Hlavnej stanice cez Kramáre na Patrónku. Keďže Dopravný podnik Bratislava už má podpísané zmluvy s projektantmi, môžu sa hneď po dnešnom podpise pustiť do prípravy projektov.
„Podpora ekologickej dopravy je pre mňa prioritou. Preto ma veľmi teší, že vďaka týmto tratiam získajú Bratislavčania, a aj tí, ktorí sem dochádzajú za prácou, nové možnosti cestovania a lepšie dopravné napojenie niektorých častí mesta. Doteraz osamotená trať na Dlhých dieloch sa prepojí so zvyškom trolejovej siete,“ uzavrel predseda dozornej rady DPB, poslanec NR SR aj mestského zastupiteľstva v Bratislave Ľuboš Krajčír.

Skočiť na hlavné menu