Mesto Spišské Vlachy chce vlastný zberný dvor, postaví ho z eurofondov


Dátum: 10.04.2022

Obrázok k aktualite Mesto Spišské Vlachy chce vlastný zberný dvor, postaví ho z eurofondov

Mesto Spišské Vlachy (okr. Spišská Nová Ves) plánuje z eurofondov vybudovať vlastný zberný dvor. Na práce by malo ísť viac ako 217-tisíc eur bez DPH, mesto ich chce financovať z dotácie z operačného programu Kvalita životného prostredia v rámci výzvy zameranej na triedený zber komunálnych odpadov. Samospráva zatiaľ hľadá dodávateľa stavebných prác, vyplýva to z oznámenia vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.

V extraviláne mesta by tak mala vzniknúť centrálna skladovacia plocha mesta. Odpad tam budú triediť, skladovať a následne ho odtiaľ bude odvážať oprávnená organizácia na likvidáciu, prípadne na recykláciu. „Skladovanie odpadov bude riešené vo veľkoobjemových kontajneroch. Manipulačná technika a mechanizmy budú odstavené v oceľovej hale,“ uvádza sa v sprievodnej správe k projektu. Pracovníci zberného dvora budú mať kancelárske priestory a sociálne zázemie v unimobunke. „Prívod vody bude riešený z verejného vodovodu. Odkanalizovanie splaškových vôd z unimobunky je do plastovej žumpy,“ informovalo mesto.

Práce by mali trvať desať mesiacov. Samospráva počíta s tým, že následne budú v prekladisku pracovať dvaja pracovníci. Areál bude zabezpečený kamerovým systémom.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu