Mesto Humenné obnoví vnútrobloky na Sídlisku I za takmer 350.000 eur


Dátum: 13.06.2023

Obrázok k aktualite Mesto Humenné obnoví vnútrobloky na Sídlisku I za takmer 350.000 eur
Mesto Humenné obnoví vnútrobloky na Nemocničnej a Družstevnej ulici na Sídlisku I. Stavenisko bolo odovzdané zhotoviteľovi stavby v uplynulých dňoch. Ako informuje na webstránke mesta Marián Škuba z tlačového referátu mestského úradu, práce majú byť ukončené v októbri.

"Sme radi, že mesto Humenné je úspešné pri získavaní eurofondových finančných prostriedkov na regeneráciu vnútroblokov. V rámci ´zelených´ projektov po lokalitách sídlisk Pod Sokolejom, II a III prechádzame na Sídlisko I, ktoré poskytne štvrtý a piaty vnútroblokový priestor, ktorý obnovíme," uviedol zástupca primátora Ondrej Babjarčík.
 
Projekt je financovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci výzvy REACT-EÚ. Celková suma predstavuje 347.200 eur, z toho spolufinancovanie mesta je vo výške piatich percent. Zhotoviteľom stavby je spoločnosť Reinter, s.r.o.

 Ako povedal projektový manažér spomenutej spoločnosti Ján Kaššai, po oplotení staveniska budú zhruba niekoľko týždňov nasledovať búracie práce.
 
"Priebežne budeme skladovať v priestore vnútroblokov aj materiál, ktorý neskôr využijeme na spevnené plochy. Spočiatku budú búracie práce hlučné, pohybovať sa v priestoroch musia veľké stroje, vyvážaná bude sutina. Areál bude uzavretý pre chodcov aj automobily, prosíme obyvateľov priľahlých bytových domov o súčinnosť a toleranciu," doplnil Kaššai.

Revitalizáciou medziblokových priestorov dôjde podľa Škubu najmä k zväčšeniu plochy zelene, výsadbe stromov, kríkov, realizácii detských ihrísk, montáži lavičiek, odpadkových košov a vzniknú oddychové zóny. Pribudne 15 nových parkovacích miest, ostatné budú rekonštruované.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu