Lučenec získal na prípravu regionálnych projektov takmer 68-tisíc eur


Dátum: 25.04.2023

Obrázok k aktualite Lučenec získal na prípravu regionálnych projektov takmer 68-tisíc eur
Na prípravu regionálnych projektov získalo mesto Lučenec nenávratný finančný príspevok vo výške takmer 68-tisíc eur z Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI SR). Ako informovala hovorkyňa mesta Michaela Baboľová, ide o príspevky na vypracovanie troch projektových dokumentácií (PD) na komplexnú rekonštrukciu ulice Nejedlého, komplexnú rekonštrukciu ulice Novohradská a stavebné úpravy miestnych komunikácií. Kooperačná rada Udržateľného mestského rozvoja (UMR) Lučenec podporila aj podanie žiadostí na projektové dokumentácie v ďalších obciach.

„Cieľom projektu je posilnenie pripravenosti na realizáciu investičných projektov definovaných v rámci strategických dokumentov na úrovni mesta Lučenec,“ uviedla hovorkyňa s tým, že projekty, výrazne zlepšia kvalitu životného prostredia občanov v dotknutom území.

MIRRI SR vyhodnocuje aj päť žiadostí podporených v piatich obciach v území UMR Lučenec. V obci Vidiná je to PD zázemia pre návštevníkov športového areálu a prístrešok s ohniskom, v obci Halič PD na cyklochodník, v obci Panické Dravce PD pre verejný vodovod, v obci Divín PD dobudovania rekreačného strediska Divín pri vodnej nádrži Ružiná a v obci Rapovce PD kultúrno-spoločenského centra so všeobecnou ambulanciou.

Zdroj: SITA

Skočiť na hlavné menu