Lučenec: získal na modernizáciu Predstaničného námestia vyše 430.000 eur


Dátum: 13.01.2022

Obrázok k aktualite Lučenec: získal na modernizáciu Predstaničného námestia  vyše 430.000 eur
Mesto Lučenec získalo na rekonštrukciu verejného priestoru pred železničnou stanicou nenávratný finančný príspevok vo výške viac ako 430.000 eur. TASR o tom informoval hovorca mesta Andrej Barančok.

V rámci prác mesto počíta s rozšírením autobusových nástupíšť a rekonštrukciou záchytných parkovísk na Predstaničnom námestí s cieľom zmodernizovať dôležitý dopravný uzol a skvalitniť verejnú osobnú dopravu obyvateľov i návštevníkov mesta. Samospráva chce projektom prispieť i k zníženiu zaťaženosti centra mesta individuálnou motorovou dopravou a nižšej nehodovosti.

"Prepojením prímestskej autobusovej dopravy, mestskej hromadnej dopravy, záchytného parkoviska, nemotorovej dopravy vďaka novovybudovanej nadväzujúcej cyklotrase a možnej železničnej osobnej dopravy môžeme využívať verejnú hromadnú dopravu a okrem zníženia množstva automobilov v centre mesta je ďalším benefitom i ekologická stránka projektu," dodala primátorka Lučenca Alexandra Pivková.

Samospráva na modernizáciu Predstaničného námestia získala dotáciu vo výške 434.910,86 eura. Financie pochádzajú z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP). Žiadosť o dotáciu podávalo mesto ešte v druhej polovici roka 2019.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu