Lučenec rozšíri kompostáreň o spracovanie kuchynského odpadu investíciou 761-tisíc eur


Dátum: 06.10.2021

Obrázok k aktualite Lučenec rozšíri kompostáreň o spracovanie kuchynského odpadu investíciou 761-tisíc eur
Regionálnu kompostáreň v lokalite Lučenec - Dolná Slatinka rozšíria o nakladanie s biologicky rozložiteľným kuchynským odpadom. Podarí sa to vďaka úspešnému projektu mesta na zhodnotenie biologicky rozložiteľného komunálneho odpadu (BRKO). Ministerstvo životného prostredia SR schválilo na projekt nenávratný finančný príspevok 723 173,42 eura. Ako radnica informuje v tlačovej správe, celkové oprávnené výdavky boli schválené vo výške 761 235,18 eura.

„Cieľom projektu je zvýšenie miery zhodnocovania odpadov prostredníctvom rozšírenia kompostárne na BRKO v lokalite Lučenec - Dolná Slatinka za účelom zvýšenia úrovne zhodnocovania odpadu. V rámci projektu dôjde k rozšíreniu regionálnej kompostárne o nakladanie s biologicky rozložiteľným kuchynským odpadom a obstaraniu potrebnej techniky,“ uviedla primátorka Lučenca Alexandra Pivková s tým, že projekt počíta s vybudovaním biodomu s hygienizačnou technológiou.

V rámci projektu dôjde k rozšíreniu regionálnej kompostárne o nakladanie s biologicky rozložiteľným kuchynským odpadom prostredníctvom obstarania potrebnej techniky na zber kuchynského odpadu. Doplnená bude aj technika na spracovanie kuchynského odpadu v kompostárni o zberové vozidlo na zber biologicky rozložiteľného odpadu s umývačkou a prípravou na montáž vážiaceho zariadenia, odsáčkovač k linke na spracovanie kuchynských biologicky rozložiteľných odpadov, traktor s čelným nakladačom a vidlami s pridržiavačom.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu