LUČENEC: Kraj zrekonštruuje cestu z Fiľakova smerom na Čamovce za viac ako 4,3 mil. eur


Dátum: 10.06.2022

Obrázok k aktualite LUČENEC: Kraj zrekonštruuje cestu z Fiľakova smerom na Čamovce za viac ako 4,3 mil. eur

Cesta druhej triedy II/571 vedúca z Fiľakova cez obce Šíd a Čamovce po hranicu okresov Lučenec a Rimavská Sobota je v nevyhovujúcom stave, preto Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) plánuje jej rekonštrukciu. Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa BBSK Lenka Štepáneková, celková predpokladaná hodnota zákazky je viac ako 4,3 mil. eur vrátane dane z pridanej hodnoty. Obnovu úseku chce kraj financovať z 85 % zo štrukturálnych fondov Európskej únie, 10 % pôjde zo štátneho rozpočtu a 5 % je spolufinancovanie z kapitálových prostriedkov župy. Na dodávateľa prác aktuálne župa hľadá zhotoviteľa vo verejnom obstarávaní. Predpokladaný začiatok prác je stanovený na august 2022 a ich ukončenie do 13 mesiacov, teda približne do konca septembra 2023.

„Úsek je v nevyhovujúcom až havarijnom stave, lokálne opravy sa vykonávajú priebežne, komplexná rekonštrukcia tu podľa nám dostupných informácií nebola doposiaľ realizovaná,“ uviedla hovorkyňa kraja s tým, že práce sú zamerané na rekonštrukciu cesty a mostov v celom úseku.

Rekonštrukcia by mala prebiehať v polovičnom profile cesty. „Stavebné práce je nutné realizovať tak, aby bol umožnený prístup vozidlám polície zdravotnej služby a hasičského zboru, ako aj obyvateľom k ich nehnuteľnostiam,“ popísala Štepáneková.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu