Krupina získala z eurofondov na platy siedmich opatrovateliek 106.080 eur


Dátum: 03.01.2023

Obrázok k aktualite Krupina získala z eurofondov na platy siedmich opatrovateliek 106.080 eur
Mesto Krupina získalo v uplynulom období z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje finančnú podporu vo výške 106.080 eur na projekt opatrovateľskej služby. Získané zdroje sa použijú na úhradu miezd pre sedem kvalifikovaných opatrovateliek.

Ako informuje mesto na svojej stránke, počet opatrovaných sa pohybuje v rozmedzí od 17 do 19. "Cieľom projektu je zabezpečenie dostupnosti domácej opatrovateľskej služby na účel predchádzania umiestňovania klientov do pobytových zariadení," uvádza mesto. "Individuálnym prístupom sa tak môže predísť situáciám, keď reálne hrozí zhoršenie celkového stavu klienta alebo samotnej inštitucionalizácii v sociálnom zariadení. Odkázaná osoba má tak väčšiu možnosť zachovania dôstojnosti, slobody a udržania základnej sebaobsluhy," dodáva.

Mesto Krupina realizáciou projektu získalo možnosť rozširovať a viac podporovať opatrovateľskú službu bez toho, aby sa zvyšovali poplatky od klientov na opatrovateľskú službu.

Projekt sa realizuje v spolupráci s Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu